Hudebni obory

Kytara

Kytara je jedním z nejpopulárnějších a nejuniverzálnějších nástrojů dnešní doby. Můžete si ji vzít s sebou na cesty, zpříjemnit si s ní rodinný večer, nebo i vystupovat v koncertním sálu. Je ideálním nástrojem pro širokou škálu hudebních stylů at´ už máte rádi lidové písničky, Eda Sheerana, nebo vážnou hudbu.

 

Elektrická kytara

Elektrická kytara je nejvhodnější pro jazzovou, bluesovou, rockovou, či metalovou hudbu.

Můžete si na ni zahrát sóla z vašich oblíbených písniček, nebo si založit vlastní rockovou kapelu. Mimo jiné se naučíte hrát tappingem, trsátkovou technikou a nebo fingerstyle.

 

Klavír

Klavír byl a stále je velmi oblíbeným hudebním nástrojem. Hrou na klavír můžete doprovázet vlastní zpěv, hrát skladby vašich oblíbených autorů, či vážnou hudbu. V neposlední řadě je i ideálním nástrojem pro volnou improvizaci, nebo filmové soundtracky.

Pokud si toužíte osvojit hru na nějaký hudební nástroj, ale demotivuje vás dlouhé čekání na výsledky vašeho snažení, je klavír nástrojem právě pro vás. Na klavír lze po poměrně krátkém čase výuky zahrát velmi efektní skladby, které vás budou motivovat k dalšímu studiu.

 

Popový a operní zpěv

Popový a operní zpěv je hlavním oborem spojující různé hudební scény, kterými jsou zpěv, opera a popová scéna.

Chcete se účastnit talentových soutěží, nebo si zpívat jen tak pro radost? Naši lektoři  vám pomohou si zvolit ten správný hudební styl, který vám bude vyhovovat nejvíce a pak už vám nebude nic bránit se v něm zdokonalovat.

I vy můžete zpívat jako Frank Sinatra, Karel Gott, nebo Amy Winehouse!

 

Saxofon

Jazz … Sting … Kenny G … .Pokud jste slyšeli alespoň jedno z těchto slov je saxofon nástrojem právě pro vás. Je to stylový, lehce přenositelný hudební nástroj, který navíc i dokáže skvěle navodit romantickou atmosféru.Těžko byste hledali někoho, kdo si hru na saxofon, nebo alespoň její poslech neoblíbil.

Housle

Housle jsou srdcem každého orchestru a bez nich si žádný orchestr už ani nedovedeme představit. Základ repertoáru pro housle tvoří dílo J.S. Bacha, W.A. Mozarta, B. Martinů a stovky dalších hudebních skladatelů. Jsou jedním  z nejpopulárnějších akademických nástrojů, ale zárověň se na ně dá zahrát filmová muzika, melodie vašich oblíbených písní ale i nejnovější popové hity.

Viola

Žádný orchestr či smyčcový kvartet se bez violy neobejde. Hluboký tón tohoto nástroje zaujme ty z vás, kteří mají rádi poklidnější hudbu, ale i třeba rock. Největší výhodou violy totiž je, že neexistuje hudební styl, do kterého by se nehodila.

Violoncello

Cello je nástrojem, který potěší nejen váš sluch, ale i zrak. Má dokonalý jak zvuk, tak i vzhled a navíc je mnoho způsobů, jakými se dá využít. Je to jak sólový a ansámblový, tak i orchestrální hudební nástroj. Dá se na něj zahrát jak vážná hudba, tak i covery soudobých hudebních hitů.

Studium hry na cello patří sice mezi ty náročnější, ale výsledek rozhodně stojí za to, jak se můžete přesvědčit na vlastní uši u nejslavnějších cellových kapel Apocalyptica a 2Cellos.

 

Kontrabas

At' už máte rádi country, lidovky, nebo orchestrální hudbu, kontrabas může být nástrojem přímo pro vás. Pokud umíte hrát na kontrabas stačí už jen aby se k vám přidal někdo s jakýmkoli jiným hudebním nástrojem a vaše nová kapela je na světě!

 

Bicí nástroje

Můžete si zvolit jak klasickou bicí soupravu, tak i její elektronickou variantu. Elektronická bicí souprava vám umožní cvičit i pokud bydlíte v bytě a nechcete rušit sousedy, nebo rodinu. Pokud jste milovníky rockové hudby, či metalu, naučíme vás hrát ty nejlepší sóla a riffy z vašich oblíbených skladeb. Naučíte se i jak skládat vlastní rytmy, které se pak budou skvěle hodit ke skladbám vaší nově založené kapely.

Flétna / Zobcová flétna

Zobcovou flétnu často volí ti,  kteří s hudbou teprve začínají. Na začátek je flétna díky své obsažnosti naprosto perfektní volbou. Studium hry na zobcovou flétnou zahrnuje studium not, rytmu a v neposlední řadě i hraní lidovek, či jiných oblíbených písniček.

Je velmi oblíbeným nástrojem i pro skupinovou výuku. Po zobcové flétně se můžete rozhodnout zda chcete dále pokračovat ve hře na flétnu příčnou, klarinet, či saxofon.

 

Klarinet

Klarinet je sólovým i orchestrálním nástrojem. Hra na klarinet se vyučuje na všech konzervatořích a vysokých hudebních školách, proto vám poskytne možnost dalšího studia na konzervatoři či akademii hudby.

 

Basová kytara

At' už se chcete stát geniálním baskytarystou jakým je Victor Wooten, či plánujete založit funkovou kapelu, neváhejte a přihlaště se na naše lekce baskytary a my vám s tím vším pomůžeme!

Můžete si zvolit 4,5, nebo 6-ti strunnou variantu nástroje a pod vedením našich zkušených koncertujících lektorů si můžete zvolit hudební styl přímo vám na míru a začít se v něm zdokonalovat. Na basovou kytaru si můžete zahrát své oblíbené groovy, naučit se na ni hrát slappem a také skvěle doplnit jakoukoli hudební sestavu.

 

Akordeon

Vážná hudba, lidová hudba, francouzský chanson, doprovod vlastního zpěvu … to je jen něco málo z toho, k čemu se dá akordeon využít. Tento nástroj s bohatou historií existuje také v knoflíkové verzi. Má široký dynamický a barevný rozsah tónů a dá se na něj hrát i sólově. S akordeonem můžete vaše publikum ohromit, rozbrečet, nebo ho přimět skákat radostí.

 

Loutna

Pokud máte rádi renesanci, či baroko, je pro vás loutna ideálním nástrojem, který váš zájem ještě více podpoří. Je to mimo jiné také velmi exkluzivní hudební nástroj, učitelů hry na loutnu tedy moc nenajdete.

Hra na loutnu hezky rozezní prostory kostelů, nebo bude skvělým doprovodem např. k písním J. Dowlanda.

 

Skladba

Zaslechli jste vaše dítě, jak si brouká své vlastní melodie? My mu pomůžeme jeho talent projevit a plně rozvinout. Pod vedením zkušeného lektora může své nápady zrealizovat a proměnit je ve své vlastní hudební dílo.

Pokud máte alespoň kapku hudebního talentu a chcete vytvořit osobní a exkluzivní dárek pro vaše blízké, rádi vám s tím pomůžeme. S pomocí našich pedagogů složíte svou vlastní skladbu a následně ji nahrajete ve studiu a dárek je zabalen.

Hudební teorie

Hudební nauka, rozbor skladeb, kontrapunkt, dějiny hudby atd. …. Tým zkušených lektorů z Musehouse vám pomůže probrat vše od samého začátku, nebo jen vyplnit mezery ve vašich znalostech.

 

Příprava na přijímací zkoušky

Naši pedagogové pro vás zpracují plán výuky na míru požadavkům konkrétní konzervatoře, nebo akademie hudby. Součástí výuky je i powerpoint prezentace a audio nahrávka jednotlivých lekcí, pro snadnější domácí přípravu. Zahraniční studenti budou mít jak možnost studovat ve svém rodném jazyce, tak i studovat v češtině, kterou si mohou naším hudebním studiem zdokonalit.

 

Hudební produkce

Hudební produkce je v dnešní době jednou z nejdůležitějších oblastí hudebního průmyslu. Odpovědnost za výsledný zvuk a kreativní podání, vyváženost mezi komerční a experimentální hudbou, schopnost komponovat vlastní skladby, aranžovat hudbu jiných umělců, profesionálně zaznamenat vlastní hudební výkon a následně ho obohatit o další nástroje nebo efekty - to vše je možné, poté co získáte dovednosti hudebního producenta. Práce s nejmodernějšími hudebními programy přímo na lekci i online vám umožní získat všechny potřebné dovednosti pro produkci různých hudebních stylů.